Ve čtvrtek 27.1.2022 dopoledne proběhla Okresní nesoutěžní přehlídka ve hře na akordeon. Přehlídka se konala v sále ZUŠ Bruntál za účasti žáků a jejich učitelů ze ZUŠ Bruntál, Krnov a Rýmařov. Všichni účastníci programu si s chutí a radostí zahráli a před svými “kolegy” a učiteli předvedli velmi pěkné výkony. Každý vystupující obdržel pamětní list a sladkou odměnu. 

Naše Lucie svým výkonem všechny okouzlila. Za rok a půl se naučila mnoho prvků z akordeonové hry a na jejím výkonu vůbec nebyla znát dlouhá distanční výuka. Vojtěch se v nejpočetněji zastoupeném 5. ročníku také neztratil. Jeho hra vynikla především díky klasickým skladbám, oproti skladbám současných autorů ostatních akordeonistů. 

O spokojenosti našich dvou žáků svědčí jejich vyjádření. Lucinka prohlásila, že to bylo fajn a lepší než se učit ve škole.  Vojta se ptal, kdy bude další přehlídka. 

Ráda bych poděkovala všem dětem, které vystoupily, byl to naprosto úchvatný zážitek. Možná i tím, že jsem se po dlouhé době zúčastnila živého vystoupení. Poděkování patří i panu učiteli R. Bartošíkovi ze ZUŠ Bruntál za celou organizaci.  

Jaroslava Brulíková, ZUŠ Rýmařov