Dne 21.11.2019 vystoupili žáci ZUŠ Rýmařov v Opavě na mezinárodním festivalu Magický klavír v proměnách času. Výborná organizace festivalu, příjemná atmostéra i krásné prostředí auly Církevní konzervatoře Německého řádu v Opavě přiměla naše žáky ke krásným hudebním výkonům. Na letošním 8. ročníku festivalu se představilo celkem 130 dětí ze 23 základních uměleckých škol z České republiky a Polska. Naši žáci tak měli možnost porovnat své výkony i s dalšími aktivními účastníky.

Festivalu se účastnili žáci z klavírní třídy Evy Hradilové (klavírní doprovody a klavírní sóla) a ze třídy dechových nástrojů Martiny Mácové (zobcové flétny, příčné flétny, whistle, saxofon).

    

    

    

    

    

 

Dne 24.10.2019 proběhl v koncertním sále naší ZUŠ II. ročník Klavírního festivalu s hudební dílnou skladatele Petra Bazaly. Festivalu se aktivně zúčastnilo 20 mladých klavíristů se svými učiteli z několika základních uměleckých škol (Hlučín, Kravaře, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Studénka, Šumperk, Rýmařov).

Festival zahájili žáci literárně-dramatického oboru humornou scénkou, která byla „ušita na triko“ skladateli Petru Bazalovi. Sám skladatel poté všem zúčastněným předvedl svoji brilantní hru na klavír v několika improvizacích na témata světových hudebních velikánů.

Mladí účastníci obdrželi diplom a hezký dárek – polštářek s logem naší ZUŠ a všichni odjížděli s dobrými pocity ze společného setkání.

      

 

         

 

 

 

 

 

        

ZUŠ Rýmařov a Spolek přátel ZUŠ Rýmařov rámci městských oslav 30 let Sametu pořádají koncert pěveckých sborů Vox montana z Rýmařova a Chóru na obcasach z polského Ozimku.

V sobotu 16. listopadu 2019 v 18 hodin v koncertním sále školy na Divadelní ulici v Rýmařově.

 

Chřipky a jiné nemoci dorazily i do Rýmařova a v ZUŠKABANDU napáchaly opravdu velké škody.

Nedá se nic dělat, musíme koncert tohoto skvělého orchestru v rámci Festivalu souborů ZUŠ Rýmařov přesunout.
Koncert tedy nebude ve středu 13. března, ale proběhne v pondělí 25. března v 18 hodin v sále ZUŠ na Divadelní ulici.

Zde jsou dvě fotografie

- skvělého ZUŠKABANDU ...

... a skvělého Bigbandu ZUŠ Police nad Metují.

Moc děkujeme za pohostinnost a těšíme se, že se uvidíme na dalším koncertu, tentokrát v Rýmařově!

Ve čtvrtek 1. listopadu zahraje orchestr ZUŠ Rýmařov ZUŠKABAND pro šesťáky ze základní školy v Rýmařově a v sobotu pak zahraje publiku v ZUŠ Police nad Metují - společně s tamějším skvělým BigBandem.

 

Festival souborů je něco, na co už si děti a učitelé ZUŠ a doufejme i rýmařovská veřejnost zvykli, neboť tuto akci pořádá základní umělecká škola každoročně. Tradice přehlídky souborů, kapel, orchestrů a různých hudebních seskupení našich dětí vznikla v roce 2012, neboť po určité době prázdnoty začaly právě dětské kapely v naší škole vznikat. Koncerty souborové hry jsou pro ZUŠ přirozenou součástí, neboť se při nich uplatní ti, kteří se ve výuce zpěvu a hry na nástroj už něčemu naučili a mohou to použít při hře společné. Navíc je třeba dodat, že hra v souborech buduje v dětech další významné hodnoty, jakými jsou odpovědnost, dochvilnost, soustavnost, přesnost, schopnost práce v týmu – což jsou vlastnosti a dovednosti, které budou používat celý svůj další život.

Moc nás těší, že v poslední době máme našim dětem co nabídnout – funguje u nás Rocková kapela, Rytmický orchestr, Soubor populárních písní, folková skupina Chaotics, orchestr ZUŠKABAND a další příležitostná seskupení. Ten, kdo si na naše koncerty v rámci Festivalu souborů našel cestu, mohl být po právu na naše rýmařovské děti pyšný, protože je jasně vidět, kolik vynikajících hudebních talentů u nás máme. Těm, kterým návštěva koncertů nevyšla, bychom rádi atmosféru festivalu zprostředkovali alespoň pomocí tohoto krátkého článku a fotografií a moc se těšíme, že se přijdou podívat na další koncerty, které základní umělecká škola pořádá – vždy to stojí za to.

 

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Po kliknutí sem se můžete podívat na fotografie z prvního koncertu každoročního Festivalu souborů ZUŠ Rýmařov.

Tento provní koncert byl věnován Rockové kapele a Souboru populárních písní, které u nás vyučuje Mgr. Karel Cvrk.