Ve čtvrtek 19. května 2022 v dopoledních hodinách proběhla nesoutěžní Okresní přehlídka ve hře na kytaru, která se konala v sále ZUŠ Bruntál. Účastnili se jí žáci ZUŠ Bruntál, ZUŠ s.r.o. Krnov, ZUŠ Město Albrechtice a ZUŠ Rýmařov. Jako hosté vystoupili žáci ZUŠ Háj ve Slezsku, závěr programu patřil paní učitelce Aleně Mecové ze ZUŠ Háj ve Slezsku, která je zároveň studentkou bratislavské VŠMU.

Z naší ZUŠky vystoupili žáci Jaroslavy Brulíkové a Jiřího Taufera: letošní absolventka Nicol, Vojtěch z 5. ročníku, začínající Klára a druhačka Natálie, kterou při jejím prvním vystoupení podpořil hrou na druhou kytaru vyučující Jiří Taufer. Přehlídka byla velmi povedená. Vystupující své případné drobné chybičky úspěšně maskovali a jejich výkony byly bez výjimky zdařilé.

Každý vystupující obdržel pamětní list a odměnu v podobě svačiny a sladkosti. V krásném počasí jsme poté zamířili do místní cukrárny, abychom se po náročných chvílích osvěžili zmrzlinou.

Děkuji všem žákům za jejich hru, vyučujícím za přípravu jejich žáků a Jiřímu Mecovi ze ZUŠ Bruntál za organizaci celé přehlídky.

 

Jaroslava Brulíková, ZUŠ Rýmařov

 


Tentokrát své síly spojily děti z výtvarného a hudebního oboru, aby vytvořily výstavu "Advent? Advent!" spojenou s koncertem orchestru ZUŠKABAND. Výstava i koncert jsou dostupné tentokrát ve virtuální realitě.

 

Virtuální místnost skvěle funguje i na mobilu či tabletu. Měla by fungovat i na brýlích pro virtuální realitu - postup pro připojení přikládáme níže.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kdo si chce virtuální místnost užít na počítači, tabletu či mobilu, může postupovat takto:

 

 • Klikněte či "tapněte" sem.
 • Otevře se vám prohlížeč internetu a buďte trpěliví, načtení virtuální místnosti chvilku trvá.
 • Až se stránka načte, klikněte či "tapněte" na
 • Objeví se Avatar - to je takový panáček, pod kterým vás uvidí ostatní návštěvníci virtuální místnosti. Můžete si také přepsat název avatara na svoje jméno (nepoužívejte háčky a čárky).
  • Pokud jste ale s avatarem a jménem spokojení, nechte vše tak, jak to je, a prostě klikněte na "Accept".
 • Prohlížeč se vás zeptá, jestli chcete povolit používání mikrofonu. Odborníci na bezpečnost internetu tvrdí, že je lepší mikrofon NEPOVOLIT (nebojte, tuto volbu lze později zase změnit).
  • Pokud si chcete s ostatními návštěvníky virtuální místnosti popovídat, používání mikrofonu povolte, ale zaškrtněte "Mute my microphone". Pokud to neuděláte, ostatním návštěvníkům by mohly začít pískat reproduktory.
  • Pokud takto mikrofon neumlčíte teď, nevadí. Dá se to udělat ještě dodatečně po vstupu do místnosti kliknutím na symbol mikrofonu dole uprostřed.
 • A to je vše! Nyní už se můžete pohybovat po místnosti a užít si krásnou výstavu i skvělý koncert.
 • K pohybu po místnosti použijte šipky na klávesnici. Ostatní instrukce, jak virtuální místnost ovládat, jsou napsané na zdi.

 

 • Uděláte nám velkou radost, když nám místo potlesku pošlete nějakou hezkou zprávu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děti to jistě povzbudí.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kdo si chce virtuální místnost užít v brýlích pro virtuální realitu, může postupovat takto:

 

 • Běžte na https://hubs.mozilla.com/link/
 • Vyplňte tento kód: 185383.
 • A to je vše! Nyní se můžete pohybovat po virtuální místnosti, jak je libo.

 

 

 

 

Pro přehrávání koncertu orchestru ZUŠKABAND jednoduše postupně klikejte na symbol u všech videí. Kliknutím na  si video zvětšíte na celou obrazovku.

Videí je dohromady šest - po shlédnutí prvního je třeba srolovat stránku dolů.

Doporučujeme pustit si videa s kvalitními bedýnkami či audio systémem. Při přehrávání z vestavěných reproduktorů nebude zvuk příliš kvalitní.

 

Omluvte, prosím, malý počet hráčů v orchestru - je holt doba covidová!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

úvod

 

Vlasta Redl - Kdyby

 

Adelle - Rolling In The Deep

 

James Brown - I Feel Good

 

Pentatonix - Good To Be Bad

 

Bonus

 

Pro vaše potěšení hrál orchestr ZUŠKABAND ZUŠ Rýmařov, za kamerou stáli Tomáš Kůdela a Vojtěch Volek.

S nahrávkou ještě připravujeme další virtuální překvapení - můžete se na něj těšit už dnes! cool O co jde, ale neprozradíme, to by pak nebylo překvapení!

 

A - jak bylo řečeno v úvodu - místo potlesku nám můžete poslat nějakou pochvalu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Dne 21.11.2019 vystoupili žáci ZUŠ Rýmařov v Opavě na mezinárodním festivalu Magický klavír v proměnách času. Výborná organizace festivalu, příjemná atmostéra i krásné prostředí auly Církevní konzervatoře Německého řádu v Opavě přiměla naše žáky ke krásným hudebním výkonům. Na letošním 8. ročníku festivalu se představilo celkem 130 dětí ze 23 základních uměleckých škol z České republiky a Polska. Naši žáci tak měli možnost porovnat své výkony i s dalšími aktivními účastníky.

Festivalu se účastnili žáci z klavírní třídy Evy Hradilové (klavírní doprovody a klavírní sóla) a ze třídy dechových nástrojů Martiny Mácové (zobcové flétny, příčné flétny, whistle, saxofon).

    

    

    

    

    

 

Dne 24.10.2019 proběhl v koncertním sále naší ZUŠ II. ročník Klavírního festivalu s hudební dílnou skladatele Petra Bazaly. Festivalu se aktivně zúčastnilo 20 mladých klavíristů se svými učiteli z několika základních uměleckých škol (Hlučín, Kravaře, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Studénka, Šumperk, Rýmařov).

Festival zahájili žáci literárně-dramatického oboru humornou scénkou, která byla „ušita na triko“ skladateli Petru Bazalovi. Sám skladatel poté všem zúčastněným předvedl svoji brilantní hru na klavír v několika improvizacích na témata světových hudebních velikánů.

Mladí účastníci obdrželi diplom a hezký dárek – polštářek s logem naší ZUŠ a všichni odjížděli s dobrými pocity ze společného setkání.

      

 

         

 

 

 

 

 

        

ZUŠ Rýmařov a Spolek přátel ZUŠ Rýmařov rámci městských oslav 30 let Sametu pořádají koncert pěveckých sborů Vox montana z Rýmařova a Chóru na obcasach z polského Ozimku.

V sobotu 16. listopadu 2019 v 18 hodin v koncertním sále školy na Divadelní ulici v Rýmařově.

 

Chřipky a jiné nemoci dorazily i do Rýmařova a v ZUŠKABANDU napáchaly opravdu velké škody.

Nedá se nic dělat, musíme koncert tohoto skvělého orchestru v rámci Festivalu souborů ZUŠ Rýmařov přesunout.
Koncert tedy nebude ve středu 13. března, ale proběhne v pondělí 25. března v 18 hodin v sále ZUŠ na Divadelní ulici.

Zde jsou dvě fotografie

- skvělého ZUŠKABANDU ...

... a skvělého Bigbandu ZUŠ Police nad Metují.

Moc děkujeme za pohostinnost a těšíme se, že se uvidíme na dalším koncertu, tentokrát v Rýmařově!

Ve čtvrtek 1. listopadu zahraje orchestr ZUŠ Rýmařov ZUŠKABAND pro šesťáky ze základní školy v Rýmařově a v sobotu pak zahraje publiku v ZUŠ Police nad Metují - společně s tamějším skvělým BigBandem.