Ve dnech 9. – 11. června se v jablonecké sportovní hale konalo otevřené Mistrovství ČR pod názvem Czech Dance Championship WDAF 2017. V kategoriích ballet a contemporary dance měla ZUŠ Rýmařov zastoupení hned v několika disciplínách.

Celý program zahájila dětská sóla. Týnka i Barunka postoupily do finálového kola, kde získaly krásné 2. a 3. místo.

Juniorské duo v podání Adélky Továrkové a Ivi Němcové si velmi pěkným výkonem zajistil  2. místo.

Sólové tance juniorek patří mezi velmi silně obsazenou kategorii. Ne jinak tomu bylo i zde. Naše bojovnice Iva i Julinka postoupily mezi finalistky a zde skončily na skvělém 3. a 7. místě.

Další kategorií byly malé formace děti, které vybojovaly 2. místo a juniorské velká formace místo 3-tí.

Třešničkou celé výpravy byl ve večerních hodinách duet Týnka a Barunka a titul mistra ČR.

Nádherné zakončení soutěžní sezóny, úžasné a krásné výkony všech tanečníků. Děkuji Vám všem za výbornou reprezentaci, rodičům za podporu a těším se na závěrečné vystoupení, které si všichni náležitě užijeme.

A ještě rekapitulace:

Sólo dvk – 2. místo – Můžu tančit? – Týna Baslarová

  1. místo - Never -  Barbora Hřívová

Duo dvk    1. místo – Jako sestry – Týna Baslarová + Barbora Hřívová

Malá formace dvk – Jako hvězdy na nebi – 2. Místo

Sólo jvk  -  3. místo – My fight – Ivana Němcová

  1. místo – Ve spěchu – Julie Brštáková

Duo jvk  -  2. místo – Adéla Továrková + Ivana Němcová

Velká formace jvk – V bouři – 3. místo

  Alena Tomešková, učitelka TO


 Datum 2. dubna patřil regionální soutěži, jejímž vyhlašovatelem byla Czech Taneční obor ZUŠ Rýmařov, přivezl na tuto soutěž dětské choreografii „Jako hvězdy“ a juniorskou „I v bouři vím, kým jsem“, obě v kategorii extraliga art malé skupiny. Velmi pěkným výkonem získaly obě skupiny prvenství a postup do zemského kola, které proběhne 1. května v Bohumíně.

    Dne 22. a 23. dubna se v kulturním domě Ostravě-Zábřehu konal další ročník soutěže Dance a Talent Star. První den probíhala soutěž taneční, na kterou se přihlásilo 38 choreografií. Taneční obor ZUŠ Rýmařov zastupovaly: Týna Baslarová, Barbora, Hřívová, Karolína Hradilová, Karolína Knapková, Stella Šmaterová, Lucie Nebesová, Klára Dědochová, Šarlota Sedláčková a Ivana Němcová. Poslední dvě jmenované i v kategorii juniorů.  Do nedělního finále nám postoupily 4 choreografie (P.s. Týna, Jako sestry, Jako hvězdy na nebi a divoká karta „Kdo jsem“ – Ivana Němcová. V neděli probíhala soutěž Talent – hudebníci, zpěváci, rodinné hobby a ostatní. Z těchto účastníků a také tanečníků vybírala porota 14 vystoupení do večerního grand finále. Také zde jsme měly dvě želízka – Týnu Baslarovou a Hvězdičky. Pod moderátorskou taktovkou Ondřeje Sokola a za účasti televize Polar se rozběhla plejáda opravdu krásných vystoupení. Absolutním vítězem celé soutěže (bylo celkem  79 vystoupení) si do Rýmařova odvážela choreografie „Jako hvězdy na nebi“. Z celého srdíčka děkuji všem za krásné tancování a přeji všem tanečníkům nadále úspěchy v rozběhnuté sezóně.

 

  Alena Tomešková,  učitelka tanečního oboru

                                                                                       

Stejně jako se oceňují nejlepší sportovci na okresní nebo krajské úrovni rozhodli se zástupci města Rýmařova, že letos ocení místní talenty. Sportovcům i tanečníkům kteří dosáhli výrazných úspěchů v loňském roce, předala 14. března v sále SVČ ocenění místostarostka města Marcela Staňková.

Žáci základní umělecké školy, sbírali v loňském roce medailová umístění v soutěžích moderního i současného tance jak ve formacích tak i v jednotlivcích a duetech. Dětské formace se skladbou EVERYBODY získala 1. místo v regionální soutěži CDO v Opavě, 1. místo na zemské soutěží CDO v Bohumíně, 1. místo v soutěži o Erb města Litovle a 1. místo na na Mistrovství ČR v Praze. Juniorská formace  choreografií SECRETS získala 1. místo na regionální soutěži v Opavě, 1. místo na zemské soutěži CDO v Bohumíně, 1, místo v soutěži O erb města Litovle a 2. místo na Mistrovství ČR v Praze. Julie Bršťáková a Ivana Němcová soutěžily jako duo s choreografií SÍLA PŘÁTELSTVÍ a získaly 1. místo na soutěži Dance Star v Ostravě a 3. místo na MČR WADF v Jablonci nad Nisou. Sólistka Barbora Hřívová s choreografií show dance NEZBEDNÝ PLAMÍNEK zvítězila v soutěži Dance Star v Ostravě a získala 3. místo na Mistrovství ČR WADF vJablonci nad Nisou a 3. místo na Mistrovství světa v Liberci.