WADF WORLD DANCE CHAMPIONSHIP – to je název celé soutěže, které se ve dne 20. – 22. 11. zúčastnilo 8 tanečnic naší základní umělecké školy.

Jména tanečnic jsou Týna Baslarová, Barbora Hřívová, Ivana Němcová, Lucie Nebesová, Karolína Knapková, Karolína  Hradilová, Klára Dědochová a Stella Šmaterová.

Věřte, že jen účast na soutěži takového  formátu je pro každého tanečníka veliká pocta. Toho soutěžního maratonu se účastnilo 19 států a 153 tanečních škol.

V úterý brzy ráno začínaly soutěže sólových tanečníků v disciplínách Contemporary Ballet. Právě zde nás zastupovaly v dětské kategorii Týnka a Barunka, v juniorské pak Ivanka. Všechna děvčata prošla prvním kolem a postoupila do semifinále. Také toto kolo zatancovala velmi krásně a k mé obrovské radosti postupovala do kola finálového. Mezi  6-ti nejlepšími tanečnicemi se Ivanka umístila na krásném 4. místě (nejlepší z ČR), v dětech Barunka na 6. místě a titul Mistra světa patřil Týnce!!!

Následovala disciplína Contemporary Ballet dua děti. Týna s Barunkou se svým tancem „Jako sestry“ postoupily až do finále. Tady se ukázaly jako veliké bojovnice a za nádherný výkon získaly  titul Mistra světa!!!

Posledním želízkem  byla malá formace dětí. Choreografie „Jako hvězdy na nebi“ si nakonec  odvážela úžasné 3. místo.

Co říci na závěr. Radost,  slzy štěstí, únava, obdiv .  Děkuji všem za úspěšnou a krásnou reprezentaci školy,  města i České republiky.

Alena Tomešková, učitelka tanečního oboru

Úspěch rýmařovských tanečnic ocenil i starosta města Rýmařova Ing. Petr Klouda. Fotografie z přijetí si můžete prohlédnout zde. Fotil Jiří Konečný.

Ve dnech 9. – 11. června se v jablonecké sportovní hale konalo otevřené Mistrovství ČR pod názvem Czech Dance Championship WDAF 2017. V kategoriích ballet a contemporary dance měla ZUŠ Rýmařov zastoupení hned v několika disciplínách.

Celý program zahájila dětská sóla. Týnka i Barunka postoupily do finálového kola, kde získaly krásné 2. a 3. místo.

Juniorské duo v podání Adélky Továrkové a Ivi Němcové si velmi pěkným výkonem zajistil  2. místo.

Sólové tance juniorek patří mezi velmi silně obsazenou kategorii. Ne jinak tomu bylo i zde. Naše bojovnice Iva i Julinka postoupily mezi finalistky a zde skončily na skvělém 3. a 7. místě.

Další kategorií byly malé formace děti, které vybojovaly 2. místo a juniorské velká formace místo 3-tí.

Třešničkou celé výpravy byl ve večerních hodinách duet Týnka a Barunka a titul mistra ČR.

Nádherné zakončení soutěžní sezóny, úžasné a krásné výkony všech tanečníků. Děkuji Vám všem za výbornou reprezentaci, rodičům za podporu a těším se na závěrečné vystoupení, které si všichni náležitě užijeme.

Alena Tomešková, učitelka TO

Datum 2. dubna patřil regionální soutěži, jejímž vyhlašovatelem byla Czech Taneční obor ZUŠ Rýmařov, přivezl na tuto soutěž dětské choreografii „Jako hvězdy“ a juniorskou „I v bouři vím, kým jsem“, obě v kategorii extraliga art malé skupiny. Velmi pěkným výkonem získaly obě skupiny prvenství a postup do zemského kola, které proběhne 1. května v Bohumíně.

Dne 22. a 23. dubna se v kulturním domě Ostravě-Zábřehu konal další ročník soutěže Dance a Talent Star. První den probíhala soutěž taneční, na kterou se přihlásilo 38 choreografií. Taneční obor ZUŠ Rýmařov zastupovaly: Týna Baslarová, Barbora, Hřívová, Karolína Hradilová, Karolína Knapková, Stella Šmaterová, Lucie Nebesová, Klára Dědochová, Šarlota Sedláčková a Ivana Němcová. Poslední dvě jmenované i v kategorii juniorů.  Do nedělního finále nám postoupily 4 choreografie (P.s. Týna, Jako sestry, Jako hvězdy na nebi a divoká karta „Kdo jsem“ – Ivana Němcová. V neděli probíhala soutěž Talent – hudebníci, zpěváci, rodinné hobby a ostatní. Z těchto účastníků a také tanečníků vybírala porota 14 vystoupení do večerního grand finále. Také zde jsme měly dvě želízka – Týnu Baslarovou a Hvězdičky. Pod moderátorskou taktovkou Ondřeje Sokola a za účasti televize Polar se rozběhla plejáda opravdu krásných vystoupení. Absolutním vítězem celé soutěže (bylo celkem  79 vystoupení) si do Rýmařova odvážela choreografie „Jako hvězdy na nebi“. Z celého srdíčka děkuji všem za krásné tancování a přeji všem tanečníkům nadále úspěchy v rozběhnuté sezóně.

Alena Tomešková,  učitelka tanečního oboru

Stejně jako se oceňují nejlepší sportovci na okresní nebo krajské úrovni rozhodli se zástupci města Rýmařova, že letos ocení místní talenty. Sportovcům i tanečníkům kteří dosáhli výrazných úspěchů v loňském roce, předala 14. března v sále SVČ ocenění místostarostka města Marcela Staňková.

Žáci základní umělecké školy, sbírali v loňském roce medailová umístění v soutěžích moderního i současného tance jak ve formacích tak i v jednotlivcích a duetech. Dětské formace se skladbou EVERYBODY získala 1. místo v regionální soutěži CDO v Opavě, 1. místo na zemské soutěží CDO v Bohumíně, 1. místo v soutěži o Erb města Litovle a 1. místo na na Mistrovství ČR v Praze. Juniorská formace  choreografií SECRETS získala 1. místo na regionální soutěži v Opavě, 1. místo na zemské soutěži CDO v Bohumíně, 1, místo v soutěži O erb města Litovle a 2. místo na Mistrovství ČR v Praze. Julie Bršťáková a Ivana Němcová soutěžily jako duo s choreografií SÍLA PŘÁTELSTVÍ a získaly 1. místo na soutěži Dance Star v Ostravě a 3. místo na MČR WADF v Jablonci nad Nisou. Sólistka Barbora Hřívová s choreografií show dance NEZBEDNÝ PLAMÍNEK zvítězila v soutěži Dance Star v Ostravě a získala 3. místo na Mistrovství ČR WADF vJablonci nad Nisou a 3. místo na Mistrovství světa v Liberci.