První článek o základní umělecké škole před novým školním rokem nemohu začít jinak než úvahou, kterou jsem v červnu rozesílal našim žákům a jejich rodičům:

Před časem jsem poskytoval rozhovor pro článek do celostátních novin. Dostal jsem otázku, jestli si myslím, že naše děti budou schopny dohnat ten výpadek, který jim v loňském školním roce způsobila Koronavirová krize a distanční výuka. Moje odpověď zněla: „Jaký výpadek máte na mysli? Já o žádném nevím!“. Pravda je, že výuka na dálku přes počítač není snadná. Ale naši žáci, jejich rodiče, moji kolegové v ZUŠ, zkrátka všichni si s ní poradili s takovou grácií, že můžu zodpovědně prohlásit, že k žádnému přerušení vzdělávání mladých umělců v Rýmařově jednoduše nedošlo a hlavně, že v nadcházejícím novém školním roce máme kde navázat. Jsme plní elánu a plánů, co všechno s našimi dětmi zažijeme, co nového je naučíme, jaké koncerty, výstavy a představení pro rýmařovské publikum připravíme.

Od 1. září 2021 se tedy otevírají dveře naší školy všem, kteří se chtějí naučit hrát na hudební nástroj či zpívat, hrát divadlo, tančit, či vzdělávat se na poli umění výtvarného. Máme v úmyslu pokračovat v přerušeném mezinárodním projektu – čekají nás cesty do Švédska a Německa. Těšíme se na vystoupení různých sólistů, rockové skupiny, folkové skupiny, rytmického orchestru, souboru populární hudby, či orchestru ZUŠKABAND. Budeme se účastnit či pořádat různé soutěže a přehlídky. Budeme připravovat děti na jejich budoucí dráhu profesionálních umělců na konzervatořích či vysokých školách, ale budeme si věnovat i vysoce vzdělaným amatérům.

Rozhodli jsme se nedráždit Koronavirus bosou nohou a obvyklé slavnostní zahájení nového školního roku raději pořádat nebudeme. Nicméně, těšíme se na všechny – na stávající žáky, kteří si během prvního týdne v září najdou svou paní učitelku či učitele, ale i na žáky budoucí, kteří mohou vyplnit a poslat přihlášku na www.zusrymarov.cz. Kontaktovat mohou také mě na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či telefonu 739 345 508, případně osobně ve škole. 

              

Jiří Taufer, ZUŠ Rýmařov