Milé děti a milí rodiče!

 

Možná jste se o tom už nějak dozvěděli - naše rýmařovská základní umělecká škola byla velmi oceněna.

Způsob, s jakou bravurou jsme si v uplynulých skoro dvou letech poradili s nástrahami lockdownu a výuky na dálku přes počítač, neušel pozornosti ministerstva školství. A právě ministerstvo nás od 1. 2. 2022 vybralo jako pilotní školu takzvaného kombinovaného vzdělávání.

 

Ne že bychom na ministerstvu nebo v naší škole volali po znovuzavedení distanční výuky - to bychom byli s prominutím na hlavu padlí. Na druhou stranu je ale fakt, že díky zavřeným školám jsme se (pravda, trochu nedobrovolně) naučili spoustu věcí, které je škoda teď i v budoucnu nevyužít.

 

Jako pilotní škola budeme tím pádem moci zcela legálně našim žákům nabídnout něco, co si ostatní školy v republice nebudou moci dovolit - výuku prezenční s prvky výuky na dálku (tedy výuku kombinovanou).

 

Trochu úsměvné je, že do této pilotáže kombinovaného vzdělávání v ZUŠ Rýmařov se pohodlně vejde to, co už stejně s dětmi dávno děláme. Proto se nemusíte bát - rodiče ani děti v podstatě nepocítí žádnou změnu.

 

Co konkrétně budeme tedy nabízet?

  • výuku na dálku v době, kdy učitel či žák nebude moci do školy - například kvůli karanténě, nemoci, nebo kvůli tomu, že rodiče vezmou své dítě s sebou na služební cestu do zahraničí … (tohle dávno děláme a pokud nás o to někdo požádá, rozhodně mu vyhovujeme)
  • výuku chvilku prezenční, chvilku distanční (takhle už nám to mnoho let funguje například v Konzultačním semináři Nauky o hudbě, můžeme to ale zkusit i v jiných vyučovacích předmětech v jiných oborech)
  • výuku stoprocentně prezenční ve škole, část dovedností či znalostí ale přeneseme do virtuálního prostoru (i to už dávno děláme - pořádáme virtuální koncerty, výstavy, vernisáže, představení … Můžete se podívat na naše webové stránky či sledovat školní Facebook)

 

V jediném bodě bych rád rodiče poprosil o spolupráci a podporu.

S dětmi si nedovolíme realizovat kombinovanou výuku, aniž bychom vás požádali o dovolení.

Buďte proto, prosím, tak hodní, přihlaste se do žákovských knížek vašich dětí a zaškrtněte váš souhlas či nesouhlas se zařazením do kombinované výuky. Stačí na to pár kliknutí do počítače.

 

Nebojte, s prvky distanční výuky to opravdu nebudeme přehánět - budeme tuto možnost využívat s rozumem a vždy po domluvě s rodiči i s dětmi.

 

Milí rodiče, upřímně vám děkuji za vaši podporu a hlavně za podporu vašich dětí a moc se těšíme na další společnou práci! Je vidět, že i v tak malém městečku, jakým je Rýmařov, se dá ve srovnání s celou republikou vyniknout. A co je nejlepší, vaše děti jsou společně s námi u toho!

 

Jiří Taufer, ZUŠ Rýmařov