Rýmařovská „ZUŠka“ je lákadlem nejenom pro místní budoucí hudebníky, tanečníky, výtvarníky a herce. Vzhledem k profesním, odborným a výukovým aktivitám učitelů základní umělecké školy se o Rýmařovu ví daleko za hranicemi našeho regionu.

V úterý 16. května se v koncertním sále školy uskutečnilo setkání učitelů ZUŠ se studenty učitelství pedagogických fakult z Olomouce a polské Opole. Studentů se ujal Karel Cvrk a provedl je hodinovým bubenickým workshopem. Po něm následoval seminář Jiřího Taufera se zaměřením na představení českého systému uměleckého vzdělávání a především na představení mezinárodních aktivit školy, které v posledních letech škola pořádá. Bylo velmi příjemné sledovat, jak nastupující generace nových učitelů právě tato oblast možnosti čerpání profesních grantů zajímá a jak byli překvapeni, že i malá škola z „venkovského“ Rýmařova dokáže organizovat vysoce kvalitní aktivity daleko přesahující Českou republiku. Pro nás, současné učitele je toto zjištění skutečně povzbuzující, protože se zdá být jisté, že mladí lidé, z nichž jednou budou naši kolegové, budou na naši práci schopni navázat a rozvíjet ji dále.

 

 

 

Každý správný ředitel stojí o to, aby ve škole učili vzdělaní pedagogové.

Proto otevíráme pro naše učitele kurz angličtiny. Nabyté vědomosti a schopnosti pak budeme uplatňovat především při mezinárodních projektech, které naše škola už patnáct let organizuje.

13.1.2017 proběhl v našem koncertním sále seminář s Mgr. Jiřím Křížem na téma "Hlasová hygiena pro učitele".

Fotografie ze semináře si můžete prohlédnout zde.

V pátek 13. ledna 2017 organizuje ZUŠ Rýmařov seminář pro učitele na téma "Hlasová hygiena" - seminář jee vhodný nejenom pro učitele, ale i pro lektory volnočasových aktivit a ostatní zájemce, kteří hlas používají jak nástroj své vlastní obživy.

Lektorem je úspěšný a dlouholetý logoped Mgr. Jiří Kříž.

Seminář proběhne 13. 1. 2017 od 9 do 12 hodin v koncertním sále ZUŠ na Divadelní ulici.