Ve čtvrtek 19. května 2022 v dopoledních hodinách proběhla nesoutěžní Okresní přehlídka ve hře na kytaru, která se konala v sále ZUŠ Bruntál. Účastnili se jí žáci ZUŠ Bruntál, ZUŠ s.r.o. Krnov, ZUŠ Město Albrechtice a ZUŠ Rýmařov. Jako hosté vystoupili žáci ZUŠ Háj ve Slezsku, závěr programu patřil paní učitelce Aleně Mecové ze ZUŠ Háj ve Slezsku, která je zároveň studentkou bratislavské VŠMU.

Z naší ZUŠky vystoupili žáci Jaroslavy Brulíkové a Jiřího Taufera: letošní absolventka Nicol, Vojtěch z 5. ročníku, začínající Klára a druhačka Natálie, kterou při jejím prvním vystoupení podpořil hrou na druhou kytaru vyučující Jiří Taufer. Přehlídka byla velmi povedená. Vystupující své případné drobné chybičky úspěšně maskovali a jejich výkony byly bez výjimky zdařilé.

Každý vystupující obdržel pamětní list a odměnu v podobě svačiny a sladkosti. V krásném počasí jsme poté zamířili do místní cukrárny, abychom se po náročných chvílích osvěžili zmrzlinou.

Děkuji všem žákům za jejich hru, vyučujícím za přípravu jejich žáků a Jiřímu Mecovi ze ZUŠ Bruntál za organizaci celé přehlídky.

 

Jaroslava Brulíková, ZUŠ Rýmařov