Už třetím rokem předvánoční  čas je pro nás dobou tvorby nových postav,

o které se rozroste betlém na náměstí. Tvůrčí práci našich výtvarníků můžete vidět

v následujících videích.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DYIQXfRlFlE

 
 
 
Přeji příjemnou a klidnou dobu letošního  adventu 
 
                            

 

V letošním školním roce jsme pokračovali se žáky v tvorbě dalších postav do Rýmařovského betlému.

Celou práci i postupné zaplňování betlému až po narození Ježíška a příchod tří králů na rýmařovském náměstí jsme zdokumentovali a přihlásili do mezinárodní výtvarné soutěže, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství, vědy,výzkumu a sportu Slovenské republiky pod záštitou primátora města Povážské Bystrice.

Včera jsem dostala radostnou zprávu, že jsme vítězové této soutěže a jsme pozváni na mezinárodní výtvarné dílny.

 Šárka Lupečková, učitelka výtvarného oboru

 

31.5. proběhne jako každý rok v Břidličné jednodenní výstava, na které předvedeme všechny práce, které jsme za tento školní rok vytvořili.  V dopoledních hodinách výstavu navštíví děti z mateřské  a základní školy, v 16 hodin proběhne slavnostní vernisáž.  K vidění budou  kresby, malby, objekty, fotografie, ale i počítačivé animace. Poté budou práce převezeny na janovický zámek.

Mgr. Kamila Pánková

 

V  rýmařovské knihovně  je od 14.5. k vidění  výstava studentských prací z kurzu Příprava na talentové zkouušky.  Tento kurz probíhá celý školní rok pod Spolkem přátel ZUŠ  a chodí do něj studenti, kteří se připravují na talentové zkoušky na střední nebo vysoké výtvarné školy.  Na výstavě můžete vidět velmi zdařilé  studijní kresby zátiší, architektury, portréty, kresby postav nebo malby krajin...Přijďte se podívat!