Zveme Vás na výstavu Plenér! Výstava bude zahájena 9.10. v prostorách ZUŠ na Čapkově ulici, k vidění budou práce ze dvou krajinářských kurzů v Kněžpoli  a na Sovinci. Na vernisáži budeme promítat několik videí: uvidíte duchy , které strašily na hradě Sovinci, promítneme Vám momentky z plenérů, fotky land artu (objekty z přírodních materiálů) a mnoho  dalšího...

Dvacet studentů ZUŠ Rýmařov vyrazilo v polovině června na dvoudenní krajinářský kurz do Kněžpole. Pod vedením Mgr. Martiny Kohoutkové  a Mgr. Kamily Pánkové si vyzkoušeli různé výtvarné technky  a materály, malovali  a  kreslili pohledy na okolní kopce, rybník nebo třeba  i na mraky.  Vyzkoušeli si také land art - instalace z přírodních materiálů v prostředí blízkého lesa. Kurz  byl zakončen výstavou pro rodiče a žáky okolo penzonu Kněžpole. Ostatní se mohou přijít podívat na naše práce koncem září do Galerie Na schodech v ZUŠ, kde budeme mimo jiné promítat krátké animace, které během kurz vznikly.

V pátek 31.5. se výtvarný obor pod vedením Šárky Lupečkové připojil k celostátnímu happeningu ZUŠ open. Šlo o druhou část celé akce - první proběhla již v úterý 28. 5. a zúčastnili se ho další výtvarníci, hudebníci a děti z literárně dramatického oboru pod vedením Karla Cvrka, Silvie Jablončíkové, Martiny Kohoutkové a Kamily Pánkové.

Zde se můžete podívat na reportáž České televize.

Jak sám název napověděl, výtvarná akce, realizovaná u Galerie Marie Kodovské, zapojila do tvorby nejen školáky pátých a šesté třídy místní ZŠ, ale odpoledne malé i velké, kteří našli odvahu vzít štětec do ruky a pomalovat třeba hrníček nebo desku  v malířském stojanu.

Vznikla řada zajímavých maleb, které budou od 7.6. vystaveny v prostorách ZUŠ na Divadelní ulici.