WADF WORLD DANCE CHAMPIONSHIP – to je název celé soutěže, které se ve dne 20. – 22. 11. zúčastnilo 8 tanečnic naší základní umělecké školy.

Jména tanečnic jsou Týna Baslarová, Barbora Hřívová, Ivana Němcová, Lucie Nebesová, Karolína Knapková, Karolína  Hradilová, Klára Dědochová a Stella Šmaterová.

Věřte, že jen účast na soutěži takového  formátu je pro každého tanečníka veliká pocta. Toho soutěžního maratonu se účastnilo 19 států a 153 tanečních škol.

V úterý brzy ráno začínaly soutěže sólových tanečníků v disciplínách Contemporary Ballet. Právě zde nás zastupovaly v dětské kategorii Týnka a Barunka, v juniorské pak Ivanka. Všechna děvčata prošla prvním kolem a postoupila do semifinále. Také toto kolo zatancovala velmi krásně a k mé obrovské radosti postupovala do kola finálového. Mezi  6-ti nejlepšími tanečnicemi se Ivanka umístila na krásném 4. místě (nejlepší z ČR), v dětech Barunka na 6. místě a titul Mistra světa patřil Týnce!!!

Následovala disciplína Contemporary Ballet dua děti. Týna s Barunkou se svým tancem „Jako sestry“ postoupily až do finále. Tady se ukázaly jako veliké bojovnice a za nádherný výkon získaly  titul Mistra světa!!!

Posledním želízkem  byla malá formace dětí. Choreografie „Jako hvězdy na nebi“ si nakonec  odvážela úžasné 3. místo.

Co říci na závěr. Radost,  slzy štěstí, únava, obdiv .  Děkuji všem za úspěšnou a krásnou reprezentaci školy,  města i České republiky.

   

Alena Tomešková, učitelka tanečního oboru

 

Úspěch rýmařovských tanečnic ocenil i starosta města Rýmařova Ing. Petr Klouda. Fotografie z přijetí si můžete prohlédnout zde. Fotil Jiří Konečný.