Milí rodiče a hlavně milé děti!

 

Před nedávnem jsem poskytoval rozhovor do Deníku N. Dostal jsem otázku, jestli si myslím, zda děti budou schopny dohnat ten výpadek, kdy se učily distančně. Moje odpověď zněla: „Jaký výpadek máte na mysli? Já o žádném nevím!“.

Pravda je, že distanční výuka na dálku přes počítač opravdu není lehká ani pro děti, ani pro učitele, ani pro rodiče. Ale já jsem hluboce přesvědčený, že naše děti, naši učitelé, ba i rodiče ji zvládli s takovou grácií, že by nám mohl (a měl) kdekdo závidět. Naši žáci v drtivé většině přistoupili k výuce na dálku nesmírně zodpovědně a byli schopní se učit nové věci v podstatě stejně, jako kdybychom do školy opravdu chodili. To samé platí i pro mé kolegy učitele. Ba dokonce jsme byli schopní se společně naučit velké množství nových věcí, které si jistě poneseme i v budoucnu.

Zkrátka, naše rýmařovská ZUŠka je skvělá – a to právě díky vám, žákům a rodičům, a samozřejmě také díky mým kolegům.

 

Moc vám proto všem děkuji za všechnu tu práci, za nasazení, za neuvěřitelnou podporu, které se nám od vás v tomto šíleném školním roce dostalo. A HLAVNĚ PŘEJI KRÁSNÉ PRÁZDNINY – opravdu si je všichni zasloužíme!

 

Jiří Taufer