Milé děti, milí rodiče!

Od 12. dubna 2021 dochází k rozvolňování proticovidových opatření a k postupnému otevírání ZUŠ Rýmařov. Dostali jsme k tomu z ministerstva školství pokyny, z nich vyjímám:

  • Fází rozvolňování bude několik, otevírání ZUŠ Rýmařov bude tedy postupné v několika krocích - 12 dubna 2021 přichází krok první.
  • 12. dubna 2021 začínáme vyučovat prezenčně ve škole individuální výuku v hudebním oboru, tedy 1 učitel a 1 žák (nikoli skupinky po dvou a více dětech) ALE POZOR! s výjimkou zpěvu.
  • Zpěv, skupinky v hudebním oboru a obory taneční, výtvarný a literárně dramatický budou nadále vyučovány distančně, dokud vláda ČR nespustí další fáze rozvolňování (což bude, doufejme, brzy).
  • Děti, které v této fázi začnou do ZUŠ v Rýmařově chodit, nebudou muset být testovány na přítomnost koronaviru. Počítejme ale s tím, že v dalších fázích to nutné bude. Až to přijde, dám vám samozřejmě vědět, jak to provedeme. Informace o testování jsou dostupné na https://testovani.edu.cz.
  • Budeme důsledně dbát hygienických opatření  - mytí rukou, pravidelné větrání místností, dezinfekce rukou a všeho, na co sáhneme …
  • Všichni – děti i učitelé, budou po celou dobu výuky nosit respirátory (podle normy například  např. FFP2, KN 95),  s výjimkou dětí do 15 let, které budou mít buď taky respirátor, nebo alespoň chirurgickou roušku (podle normy  ČSN EN 14683+AC) – tedy nikoli ručně šité roušky či štíty.
  • Stále platí zákaz vstupu do školy komukoli, kdo není buď žák, nebo zaměstnanec ZUŠ Rýmařov.
  • A stále platí zásada, že pokud je dítě jakkoli nachlazené, do ZUŠ nesmí. V tom případě můžete moje kolegy požádat o výjimečnou a dočasnou výuku distančním způsobem přes počítač. S kolegy jsme domluvení, že vám vyjdeme podle možností maximálně vstříc.

 

Budete-li mít jakékoli dotazy, prosím, neváhejte kontaktovat paní učitelky a pány učitele, případně mě.

Budete-li mít nějaký problém s rozvrhem hodin, s dojížděním, s čímkoli, prosím, ozvěte se taky ještě jsem nepotkal problém, který bychom nemohli v klidu vyřešit.

 

Moc se tedy těšíme prozatím na naše hudebníky a brzy, doufejme, i na všechny ostatní šikovné žáčky, kteří s námi vydrželi toto těžké období!

 

Jiří Taufer