Milé děti a milí rodiče!
 
Právě mi přišlo oficiální vyjádření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o rozvolňování opatření v souvislosti s pandemií covid-19.
Vláda ČR (aspoň doufám!!!) snižuje od příštího týdne stupeň rizika z úrovně 5 na úroveň 4.
 
Podle pokynů ministerstva bude tím pádem od středy 25. listopadu 2020 umožněna prezenční individuální výuka „jeden na jednoho“, tedy jeden učitel, jeden žák. Děti i učitelé si s sebou povinně přinesou roušku a budou ji mít po celou dobu výuky na ústech a na nose s výjimkou těch činností, které by s rouškou nebyly možné – při zpěvu a hře na dechové nástroje (v takovém případě přijdu všichni v roušce, ale při výuce budou učitelé a žáci bez roušky a budou od sebe alespoň dva metry, abychom zbytečně neriskovali).
Brány naší školy se tedy 25. listopadu 2020 otevřou alespoň hudebníkům pro výuku jejich nástroje či zpěvu, ostatní výuka zůstává prozatím na dálku.
 
Jako další krok očekáváme, že se brzy riziko sníží na úroveň 3, abychom mohli otevřít školu pro skupinu 9 dětí + 1 učitel, a nejvíc se těšíme, že se riziko v brzké době sníží i na úroveň 2 či 1, a my otevřeme školu úplně a budeme učit všechny děti prezenčně. Zatím ale samozřejmě nevíme, kdy tohle bude možné.
 
Moc se tedy v tuto chvíli těšíme aspoň na hudebníky!
 
Jiří Taufer