Informace

V pátek 2. listopadu 2018 ZUŠ Rýmařov vysázela v areálu rýmařovské nemocnice pět sazenic lip a připomněla si tak 100. výročí vzniku naší republiky. Předpokládáme, že děti, které lípy vysázely, k nim budou vodit za nějaký čas i svoje děti právě při cestě do výuky na naší základní umělecké škole. laughing

 

 

Více fotografií si můžete prohlédnout po kliknutí sem.

Městskému muzeu děkujeme za zprostředkování a Zdeně Přikrylové za fotografie.

Výsledky přijímacích zkoušek pro školní rok 2018 - 19 budou zveřejněny dvěma způsoby:

  • Rozešleme písemné vyrozumění na ty mailové adresy, které rodiče uvedli při vyplňování přihlášky do naší školy.
  • Rodiče si můžou zavolat do kanceláře školy na telefonní číslo 595 538 302, případně se stavit v kanceláři osobně a na výsledky přijímacích zkoušek se zeptat ústně.

Vážení rodiče, milí žáci!

Vzhledem k tomu, že výkopové práce na ulicích Divadelní, Čapkova a Sadová začaly probíhat i v nejbližší blízkosti školy, musíme od úterý 29. do čtvrtku 31. května 2018 vyhlásit ředitelské volno. Ve škole může probíhat jen to nejnutnější (zkoušky na absolventské koncerty, koncerty samotné ...). Ostatní, prosím, do ZUŠ raději nechoďte, nejsme schopni zajistit bezpečnost dětí.

Ředitelské volno platí pro celou školu, ovšem s výjimkou tanečního oboru a pobočky v Břidličné - zde výuka probíhá normálně.

Moc děkujeme za pochopení!

Jiří Taufer, ředitel školy

ZUŠ Rýmařov spojí tři příjemné a užitečné aktivity do jedné.

24. května 2018 na náměstí Míru v Rýmařově proběhne od 16.30 módní přehlídka, při níž se rýmařovské veřejnosti předvedou žáci výtvarného oboru, kteří vlastníma rukama vytvořili skvělé oblečení jim na míru šité. Akce proběhne jako "generální zkouška" na otevření zámecké sezóny v janovickém zámku 9. června pořádané tradičně skvělým Městským muzeem, jako součást ZUŠ Open a jako součást Jarmarku volnočasových aktivit, pořádané MAS Rýmařovsko.

Moderovat celou akci budou žáci oboru literárně dramatického, součástí vystoupení bude i představené oboru tanečního. To vše za skvělého doprovodu žáků hudebního oboru.

Téma módní přehlídky je nazváno "Květiny a kytice", takže výtvarné oblečky, tanec, divadlo, ale i hudba budou výhradně květinové.

Po kliknutí sem se můžete podívat na fotografie odvážlivců, kteří se účastní výuky Akademie umění pro seniory v Rýmařově.

V úterý 12. prosince jsme se oficiálně rozloučili s naší ekonomkou Marií Vašičkovou, která odešla do důchodu.

Milá Maruško, my Ti všichni moc děkujeme za těch dlouhých šestnáct let, které jsi s námi v naší škole strávila. My si uvědomujeme, že je asi hodně hodin a dnů a měsíců, které jsi věnovala práci navíc, aniž bys o tom někomu řekla. Taky si moc ceníme té dobré nálady, kterou jsi nám rozdávala, i když Ti třeba samotné do smíchu nebylo.

Ocenit Tvoji mnohdy úmornou a nekonečnou práci stejně asi není možné, tak Ti alespoň přejeme, abys byla vždy spokojená, aby ses věnovala rodině, která Tě taky potřebuje, a nezapomeň, že jsi pořád naša, že v ZUŠ Rýmařov jsi pořád doma a fakt se nemusíš ptát, jestli smíš za námi přijít.

Dveře do ZUŠ Rýmařov jsou Ti vždy úplně dokořán.

Fotografie z rozlúčky si můžeš prohlédnout zde.

Zveme žáky, do nového SOUBORU POPULÁRNÍCH PÍSNÍ...
Je určený těm, kteří mají zájem o společné zpívání a muzicírování a líbí se jim současná populární hudbna (pop, pop-rock, r&b a další)

Vážená paní ředitelko,

Vážený pane řediteli,

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v návaznosti na vyhlášení rozvojového programu Podpora soutěží a soutěžních přehlídek ve školním roce 2017/2018, vyhlašuje soutěže na školní rok 2017/2018. Odbor předškolního, základního, základního uměleckého a speciálního vzdělávání (21) zveřejňuje propozice soutěží a soutěžních přehlídek žáků základních uměleckých škol, které byly sestaveny ve spolupráci s Ústřední uměleckou radou základních uměleckých škol. Soutěžními disciplínami jsou: sólový a komorní zpěv, hra na dechové nástroje, hra smyčcových souborů a orchestrů, hra na bicí nástroje, hra na cimbál, hra na dudy, hra lidových souborů a soutěžní přehlídka tanečního oboru.

Dopis

Propozice soutěží

 

... proběhne

 

v pondělí 4. 9. 2017 v 15 hodin v koncertním sále na Divadelní ulici.

 

Při této příležitosti je možné potkat se s učiteli a domluvit výuku.

---------------------------------------------------------------------------------

 

Milé děti, máte babičku, která ráda sleduje, jak jí hrajete divadlo a napovídá vám slova? Máte dědečka, který je nadšený, jak mu zpíváte či hrajete a snaží se vám pomáhat podupáváním, poťukáváním, potleskáváním? Pokud ano, jsou právě oni ti nejlepší, kteří se mohou stát studenty Akademie umění v Rýmařově. Pošlete je za námi do základní umělecké školy!

 

Rýmařovská ZUŠ totiž ve školním roce 2017 - 18 otevírá právě pro ně Akademii umění. Umění na základní umělecké škole není určitě jenom pro děti - je skutečnou "idioma universal", čili univerzálním jazykem pro lidi všeho věku. Někomu stačí, když hudbu či divadlo jenom pasivně sleduje. Někdo je ale tvořivý a rád by se do uměleckých činností aktivně zapojil. Babičky i dědečci se tak mohou naučit hrát divadlo či hudbu a mohou pak své děti, vnuky, pravnuky doprovázet a užívat si s nimi krásné společné chvilky. Mohou též uspořádat "besídku" či koncert, při nichž se role obrátí - v publiku budou sedět děti, vnuci a pravnuci, na podiu pak budou excelovat babičky a dědečci.

 

V prvním roce (od září 2017 do června 2018) otevřeme prozatím na zkoušku skupiny v akademii divadelní a akademii hudební. Podmínky pro přijetí jsou pouze dvě - věk 60 let a více a ochota se umělecky vzdělávat ve společnosti stejných nadšenců.

 

Akademie umění startuje slavnostní imatrikulací nových studentů v úterý 19. září 2017 od 17.30 v koncertním sále ZUŠ na Divadelní ulici. Zde proběhne slavnostní slib studentů za účasti vedení školy a města Rýmařov.

 

Jak se do Akademie umění přihlásit? Je to zcela jednoduché.

Jsou zde čtyři možnosti:

  • Stavte se v budově základní umělecké školy na Čapkově ulici v kanceláři a přímo na místě vyplňte přihlášku.
  • Kdo je zdatný v používání internetu, může navštívit stránky www.spolekzusrymarov.cz - je zde online formulář.
  • Přihláška se dá na stránkách www.spolekzusrymarov.cz i stáhnout, vytisknout, vyplnit a poté odevzdat v kanceláři školy.
  • Akceptovat lze i přihlášku poslanou mailem - na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Stačí napsat jméno, příjmení, věk a název akademie, do níž se hlásíte - Hudební akademie nebo Divadelní akademie.

 

Díky skvělé podpoře ze strany vedení města a rýmařovského zastupitelstva, poskytujeme tuto Akademii umění za symbolický poplatek 50,- Kč měsíčně. Tento poplatek lze zaplatit v kanceláři školy či poslat na účet 115-899910247/0100 (do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno - AU).

 

Těšíme se na vás!

 

Jiří Taufer, ředitel ZUŠ Rýmařov

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY 12. – 16. června 2017 – hudební obor, Čapkova 6, Rýmařov

Pondělí 12.6.2017        14.00 – 17.00 hod.

Mgr. Karel Cvrk, Mgr. Jan Kučera

Učebna č. 5 a zkušebna

Úterý 13.6.2017           14.00 – 17.00 hod.

Jaroslava Brulíková, DiS., Eva Hradilová

Učebny č. 6 a 9

Středa 14.6.2017          14.00 – 17.00 hod.

Martina Mácová

Učebna č. 1

Čtvrtek 15.6.2017        14.00 – 17.00 hod.

Mgr. Lenka Janoušková, Zdeňka Dulajová, DiS.

Učebny č. 5 a 7

Pátek 16.6.2017           14.00 – 17.00 hod.

Jaroslava Brulíková, DiS., Mgr Lenka Janoušková

Učebny č. 7 a 9

 

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY 12. – 15. června 2017 – výtvarný obor, Divadelní 10, Rýmařov

Pondělí 12.6.2017        13.30 – 15.00 hod.

Mgr. Martina Kohoutková

Učebna výtvarného oboru

Úterý 13.6.2017           14.00 – 19.00 hod.

Mgr. Martina Kohoutková, Mgr. Lupečková

Učebny výtvarného oboru

Středa 14.6.2017          15.00 – 18.00 hod.

Mgr. Šárka Lupečková

Učebny výtvarného oboru

Čtvrtek 15.6.2017        15.00 – 18.00 hod.

Mgr. Šárka Lupečková

Učebna výtvarného oboru

 

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY 13., 14., 16. června 2017 – literárně-dramatický obor, Divadelní 10, Rýmařov

Úterý 13.6.2017           13.00 – 16.00 hod.

Silvie Jablončíková, dipl. um.

Učebna literárně-dramatického  oboru

Středa 14.6.2017          13.00 – 18.00 hod.

Silvie Jablončíková, dipl. um.

Učebna literárně-dramatického  oboru

Pátek 16.6.2017           14.00 – 16.00 hod.

Silvie Jablončíková, dipl. um.

Učebna literárně-dramatického  oboru

 

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY 12. – 14. června 2017 – taneční obor, Národní 15, Rýmařov

Pondělí 12.6.2017        16.00 – 17.00 hod.

Tomešková Alena

Tělocvična, družina

Úterý 13.6.2017           15.00 – 16.00 hod.

Tomešková Alena

Tělocvična, družina

Středa 14.6.2017          16.00 – 17.00 hod.

Tomešková Alena

Tělocvična, družina

 

Po kliknutí sem můžete shlédnout několik fotografií ze skvělého celošolního projektu Ptačí svět v janovickém zámku.

Fotila Mgr. Zdena Přikrylová.

Jednodenní výstava  Ptačí svět v Břidličné

Dne 25.5. proběhla v Břidličné jednodenní výstava, na které žáci výtvarného oboru vystavovali všechny práce, které v tomto školním roce vytvořili. Na výstavu se dopoledne přišlo podívat několik tříd ze základní a mateřské školy, v odpoledních hodinách pak proběhla slavnostní vernisáž za velkého počtu návštěvníků. Hudební vystoupení zajistila žačka hudebního oboru Hana Benešová a její učitelka Vanda Witassková. Výstava byla ještě ten den převezena na zámek v Janovicích u Rýmařova.

Fotky naleznete v galerii výtvarného oboru

 První máj byl pro taneční obor ve znamení tance. Ve sportovní bohumínské hale probíhalo zemské kolo CDO pro celou Moravu. Postupující týmy z jednotlivých disciplín se před odbornou porotou utkaly o postup na Mistrovství ČR.

    Naši tanečníci v kategorii art malé skupiny si vedly výborně a obě formace „JAKO HVĚZDY NA NEBI“  a „I V BOUŘI VÍM, KÝM JSEM“ získaly příčky nejvyšší a tím titul MISTRA MORAVY.

    V sobotu 13. května se konala v Litovli již tradiční taneční soutěž „O erb města Litovle“. O přízeň poroty se ucházelo 120 choreografií z celé Moravy.

Taneční obor ZUŠ reprezentovaly choreografie „JAKO HVĚZDY NA NEBI“ a juniorská „V BOUŘI“. Musím říci, že oba týmy byly naprosto úžasné a právem získaly ve svých kategoriích první místa. Byla to velmi pěkná soutěž, za kterou svým tanečníkům moc děkuji.

                                                             Alena Tomešková, učitelka TO

   V neděli 12. března 2017 se dětský tým rozjel na první soutěž do České Třebové. Právě zde proběhla pohárová soutěž - "čESKOTŘEBOVSKÝ POHÁR", kterého se zůčastnily soubory v různých věkových i tanečních disciplinách. V kategirii parketových kompozice nás zastupovala choreografie "...jako hvězdy na nebi", která získala krásnou 2. příčku. Děkuji za moc pěkné tancovánílaughing 2. dubna se rozběhne sezóna také pro juniorský tým. Přeji všem spoustu úspěchů.smile

ZUŠKABAND je školní orchestr, který vznikl v roce 23. listopadu 2010 poněkud kuriózním způsobem.

Ředitel školy Jiří Taufer se postavil na schody a průběžně odchytával nic nechápající nešťastníky, kteří šli zrovna kolem. Během několika minut s nimi secvičil známý hit Bobbyho McFerrina "Don´t Worry Be Happy". Děti s překvapením zjistily, že společné muzicírování je zábavné a že je to nejenom baví, ale přináší velké uspokojení, protože použijí to, co se v hodinách naučí.


Hned následující den se uskutečnil první koncert tohoto tělesa - na schodech budovy, kde se vyučuje hudební obor. Náhodní kolemjdoucí se stali prvními posluchači tohoto skvělého orchestru. Mnohé to inspirovalo k tomu, aby se do orchestru přihlásili taky. Později do orchestru začali docházet i rodiče dětí a učitelé školy - Martina Mácová, Jaroslava Brulíková, Lenka Janoušková. Z rodičů jsou to především Petr Kohoutek, Petr Brulík, Ivo Janoušek, Kateřina Pallová.
Kvalita souboru tím prudce stoupla.

Počet členů orchestru je rok od roku jiný, ale v podstatě nekonečný. Uplatní se v něm opravdu kdokoli.

Autorkou názvu "ZUŠKABAND" je členka orchestru Nela Brulíková.

Autorkou loga ZUŠKABANDU  je Mgr. Martina Kohoutková.

 

Fotky z koncertů a akcí ZUŠKABANDU jsou zde.