Milí rodiče a hlavně milé děti!

 

Školní rok 2019 - 20 je skoro za námi, stačí rozdat vysvědčení.

 

Protože to ale byl kvůli koronaviru a uzavření škol rok velmi výjimečný a především náročný, sluší se na jeho konci pořádně poděkovat.

 

Velmi děkuji svým kolegům, kteří sami na sobě dost tvrdě zapracovali a v rekordně krátké době byli schopni svým žákům zajistit vyučování v takové kvalitě, jakou jenom byli schopní. Neměli to jednoduché, ale zvládli to a v porovnání s jinými školami v republice (a já to srovnání skutečně mám) poskytli špičkovou možnost uměleckého vzdělávání - ztratili jsme maximálně pár dní.

 

Moc děkuji rodičům, kteří v drtivé většině zajistili svým dětem podmínky pro pokračování vzdělávání. A to přes to, že sami měli co dělat ve svém zaměstnání a že museli zajistit chod domácností. A přece jim zbyl čas i energie na své děti. Ani oni to neměli lehké a i oni to zvládli skvěle.

 

No a velké poděkování patří samozřejmě dětem, našim žákům. Oni se také nezalekli ztížených podmínek a byli schopni přes všechny překážky dále hrát na hudební nástroje, zpívat, malovat, tančit či hrát divadlo. Hodně toho máme zaznamenáno ve videích, nahrávkách a fotkách - a že se máme čím chlubit!

 

Všechno zlé je k něčemu dobré a jistě nás všechny tato trochu kritická situace posunula - věřím, že k lepšímu.

 

Teď přicházejí prázdniny a já vám přeji, abyste si odpočinuli - určitě si to všichni zasloužíte. A kdyby nás v budoucnu čekala nedejbože nějaká další krizovka, musím říct, že po této koronavirové zkušenosti SE S VÁMI UŽ NEBOJÍM NIČEHO! :-)

 

Hezké prázdniny!

 

Jiří Taufer