Milí rodiče, milé děti!
Úvodem mi, prosím, dovolte malé ohlédnutí za uplynulými dvěma týdny:
 
  • V pátek 2. 10. 2020 zakázala vláda ČR osobní přítomnost žáků v budovách základních uměleckých škol a nařídila nám na 14 dnů výuku na dálku přes počítače.
  • V pondělí 5. 10. 2020 jsem na stránkách Ministerstva zdravotnictví zjistil, že v té době byl okres Bruntál na semaforu v zelené barvě. Podle instrukcí ministerstev zdravotnictví i školství tedy nebyl důvod k uzavírání naší školy. Volal jsem proto na Krajskou hygienickou stanici a žádal vysvětlení. Dostal jsem odpověď, že na stránky Ministerstva zdravotnictví se nemám dívat, že oni mají svá data a svůj vlastní semafor. Rozhodnutí uzavřít naši školu tedy nepřišlo od vlády ČR, ale z hygieny. Na mou otázku, kdo tedy řídí Českou republiku, jestli vláda, nebo hygienické stanice, už jsem odpověď nedostal.
  • Hned v pátek 9. 10. 2020 vyšlo nové nařízení, které sice naši školu neotevřelo, ale alespoň umožnilo organizovat individuální výuku jeden učitel, jeden žák. Toto nařízení mělo platit od pondělí 12. 10. 2020 následujících 14 dní.
  • Ejhle, v pondělí 12. 10. 2020 už to zase neplatí a nově je od 14. října do 1. listopadu 2020 zákaz vstupu VŠEM dětem do budov školy. Tedy i ona individuální výuka se znovu od středy 14. 10. 2020 přesouvá z prezenční výuky k počítačům a budeme vyučovat na dálku. Toto rozhodnutí je dostupné na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
 
Milé děti, milí rodiče,
já, moji kolegové i vy samotní si s nastalou situací jistě snadno poradíme. Za jistých okolností a za všeobecné podpory se dá umělecké vzdělávání i na dálku realizovat na té vysoké úrovni, na níž jste od nás zvyklí. Spolu s kolegy hledáme nové postupy a nové metody výuky, které by i na dálku naše žáky rozvíjelo a do života vybavovalo všemi potřebnými dovednostmi a znalostmi. Děláme, co umíme, abychom tohoto našeho cíle dosáhli.
 
Jiří Taufer, ZUŠ Rýmařov