Milí rodiče, milé děti!
 
To, čeho jsme se obávali, bohužel přišlo. V příloze posílám Mimořádné opatření Krajské hygienické stanice.
Toto opatření nám v Základní umělecké škole Rýmařov nařizuje, abychom na čtrnáct dní - od 5. října do 18. října - zavřeli školu pro naše žáky a vyučovali po tyto dva týdny distančně přes počítač.
 
Budeme k tomu používat opět prostředí MS Teams.
Moje kolegyně a kolegové mají k dispozici manuál pro ty, kteří s Teamsy ještě nepracovali.
Mají též k dispozici nové přístupové údaje pro všechny žáky - loňské tedy už neplatí. Nové uživatelské jméno je ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.., heslo je také nové. Vše vám a hlavně vašim dětem předají tak, aby distanční výuka mohla v pondělí 5. října bez problémů začít.
Je ale možné, že dojde k drobným zmatkům. Některé děti třeba budou k prvnímu přihlášení potřebovat asistenci rodičů či staršího sourozence a ti třeba nebudou zrovna k dispozici, protože budou v práci nebo ve škole. K takovým situacím asi dojde. Prosím, abyste nám je odpustili (my za to vážně nemůžeme) a abyste je řešili individuálně s paními učitelkami a pány učiteli.
 
Výuku souborů, kapel a orchestrů nejsme bohužel schopní v době uzavření škol zajistit. Tato výuka tedy probíhat nebude, po těch dvou týdnech to jistě snadno všechno doženeme.
 
V této souvislosti mám prosbu.
Někteří z rodičů nám v žákovské knížce dítěte neodsouhlasili používání emailových adres. Kvůli nařízení GDPR vás musíme požádat ještě navíc o souhlas s vytvořením přístupového emailu do prostředí Teams ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Prosím vás tedy, abyste se podívali do žákovských knížek (na www.izus.cz) svých dětí a udělili nám souhlas
  • s používáním vašich emailových adres (pokud jste tak už v minulosti neučinili)
  • s vytvořením školního mailu vašeho dítěte ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Pokud nám tyto souhlasy neudělíte, nebudeme schopni zajistit výuku na dálku a hlavně vám nebudou chodit žádné zprávy z naší školy a vy budete bez informací.
Pokud jste snad zapomněli přístupové údaje do žákovské knížky, požádejte, prosím, paní učitelku či pana učitele - oni je znají.
 
Podmínky pro výuku na dálku jsou podrobně popsány v našem školním řádu, který je dostupný na našich stránkách www.zusrymarov.cz v sekci "Informace".
 
Milé děti, milí rodiče, dovolte mi, prosím, vyjádřit pevnou naději, že uzavření naší školy nás nerozdělí. Koneckonců, je to výzva a my umělci máme výzvy rádi. :-)
Je to vážně jenom na dva týdny a dva týdny vydržíme i pod vodou.
 
Taktéž připomenu, čím jsme se před letními prázdninami loučili. Do své poslední červnové zprávy jsem napsal: "… A kdyby nás v budoucnu čekala nedejbože nějaká další krizovka, musím říct, že po této koronavirové zkušenosti SE S VÁMI UŽ NEBOJÍM NIČEHO! :-)" Za tímto názorem si pevně stojím.
 
Mějte se krásně!
 
Jiří Taufer ZUŠ Rýmařov