Milí rodiče a milé děti,

 

na stránkách ministerstva školství už konečně vyšla oficiální informace (odkaz na stránky, odkaz na mimořádné opatření) o tom, jak to bude ve školách s rouškami v souvislosti s pandemií nemoci covid-19.

 

Podle tohoto opatření budeme od čtvrtka 10. 9. 2020 do odvolání nosit roušky ve společných prostorách, tedy všude ve škole - ale s výjimkou našich učeben. V učebnách si při výuce roušky smíme sundat a při odchodu na chodbu si ji zase nasadíme.

 

To je dobrá zpráva, protože něco takového naši výuku nijak nepostihne. Bude to jenom trochu nepohodlné.

 

Vydal jsem v souvislosti mimořádným opatřením příkaz ředitele, z něhož vyjímám:

 

  • Od 10. září 2020 do odvolání je povolen vstup do ZUŠ Rýmařov jenom osobám, které mají zakrytá ústa a nos rouškou. Pedagogové a žáci smějí roušky sundat pouze při výuce v učebnách.
  • Od 10. září 2020 do odvolání je do budov školy povolen vstup jenom žákům, nikoli rodičům či doprovodným osobám.
    • Výjimku tvoří pouze rodiče či doprovodné osoby malých dětí, které jdou na výuku poprvé a pro něž si rodiče po výuce přijdou,
    • ti, kteří jdou do kanceláře platit
    • a ti, kteří mají zvláštní důvod to však jenom na výslovné povolení ředitelem školy.

 

Je to asi nepříjemné, ale uznávám, že statistiky nemocnosti v republice nejsou opravdu příznivé a pokud nás to před nemocí ochrání, jistě to snadno vydržíme. Když jsme vydrželi distanční výuku a uzavření škol na jaře, nošení roušek na podzim asi není kdovíjak hrozné.

 

Jiří Taufer