Milí rodiče!

 

Předně doufám a pevně věřím, že se těšíte pevnému zdraví – vy i vaše děti. Zdá se mi, že tohle je teď nejdůležitější, ten zbytek vždycky už nějak zvládneme.

 

Já a moji kolegové jsme poslední dva týdny strávili intenzivním hledáním cesty, jak vašim dětem (tedy našim žákům), zpřístupnit umělecké vzdělávání přes to, že máme školu zavřenou. Pokud se vám zdálo, že sedíme s rukama v klíně a čekáme, až tahle koronavirová kalamita přejde – tak to se vám opravdu jenom zdálo. Pracujeme skutečně velmi intenzivně.

Teď je to tak, že se společně učíme pracovat v prostředí MS Teams. Povinně výuku v tomto prostředí zavedeme nejpozději do 1. dubna 2020 a skončíme, až se školy zase otevřou.

Až se práci naučíme, budeme kontaktovat vaše děti a naučíme to i je. Pokud jim vy, rodiče, v tom budete nápomocni (zvlášť u malých dětí), budeme jistě moc rádi, ale samozřejmě nemusíte. Pedagogická práce je práce naše, nikoli vaše, opravdu na vás nemíníme přesouvat naše povinnosti.

 

Dále vám chci sdělit, že vás a hlavně vaše děti nemíníme přetěžovat. Nemáte to v tuto chvíli lehké, máte spoustu dalších povinností, nejenom ZUŠku. Proto budeme učit jenom to, co přes internet učit jde. To, co nejde, prostě doženeme později, až se škola zase otevře. Rozhodli jsme se být ohleduplní k vám, k sobě samým, ale hlavně k vašim dětem.

 

Prosím, abyste byli v tuto chvíli trpěliví a počkali, až vás učitelé ZUŠ Rýmařov budou kontaktovat. Poskytnou vám přístupové údaje do prostředí Office 365 a do Teams a poskytnou vám i návod, jak v tomto prostředí pracovat. Aspoň se společně něčemu novému naučíme – jsme přeci škola a ve škole je to normální.

 

Moc se těšíme alespoň na virtuální setkání s vašimi dětmi a třeba i s vámi, rodiči.

 

Učitelé ZUŠ Rýmařov