Informace

Poslední zářijový víkend patřil v Domě kultury v Ozimku workshopu sborového zpěvu pro děti a mládež, který proběhl v rámci projektu Hudba nás spojuje spolufinancovaného z OP Přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika Interreg V-A prostřednictvím Euroregionu Praděd.

Euroregion loga

Českými účastníky byli žáci a žákyně Základní umělecké školy Rýmařov pod vedením Mgr. Jana Kučery a Základní školy Rýmařov, Jelínkova 1 pod vedením paní Herdis Soorsk. Rýmařovské a ozimecké děti společně zkoušely celý den, aby pak veřejnosti na společném koncertě zazpívaly například titulní píseň z pohádky Vaiana, Can´t Stop the Feeling! od Justina Timberlaka, Will You Be There od Michaela Jacksona nebo oboujazyčně píseň Ewy Farny Boomerang.

Workshop sborového zpěvu byl přijat velmi pozitivně jak ze strany polských, tak českých účastníků, a závěrečný koncert ocenilo ozimecké publikum dlouhotrvajícími ovacemi.

Článek polského partnera je možno si přečíst na stránkách Domu kultury v Ozimku.

převzato z webu města Rýmařov

Základní umělecká škola Rýmařov je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje.

Od 4.9. 2019 otevíráme kurz Příprava na talentové zkoušky. Je určen žákům, kteří uvažují o středních nebo vysokých výtvarných školách. Kurz trvá celý školní rok, studenti se věnují především studijní kresbě - portrétu, zátiší, perspektivě, krajině....

V úterý 4.6. proběhla v ZUŠ Rýmařov v  Galerii Na schodech vernisáž výtvarných prací, které vznikly v průběhu  školního roku ve výtvarném kurzu pro seniory. Tento kurz nabízí Spolek přátel ZUŠ Rýmařov v rámci Akademie pro seniory již druhým rokem. práce doslova zaplavily školu, najdete je nejen na schodišti, ale i v prostorách šaten  a na všech chodbách. Přijďte se podívat! K

Ve čtvrtek 30.5. se školní třída a chodba na ZUŠ v Břidličné staly improvizovanou galerií  a jako každý rok   zde proběhla jednodenní výstava, tentokrát s názvem Vesmír.
K vidění byly téměř  všechny práce, které děti během roku vytvořily. Kresby, malby, sádrové  a papírové  objekty nebo  keramika , to vše jste si mohli prohlédnout a podívat se , jak si děti představují vesmírnou raketu  nebo mimozemšťana , neznámou planetu nebo jak se dá zkoumat vesmírná tma. Druhá polovina výstavy byla věnována Malému princi, děti různými výtvarnými technikami zpracovávaly jednotlivé kapitoly z této knížky.
Dopoledne výstavu navštívila základní  a mateřská škola, žáci  a děti si poslechli výklad k výstavě a mohli si vyzkoušet netradiční techniku vytváření barevných obrazů na meotaru. Odpoledne přišli na vernisáž rodiče  a veřejnost, ke slavnostnímu okamžiku přispěl hudební obor: Míša Fúziková s  p. uč. Martinou Mácovou zahrály úvodní skladbu. Rodiče si pod vedením svých dětí  také vyzkoušeli tvorbu "meotarismů" .
I když byla výstava pouze jednodenní, navštívilo ji okolo 170 návštěvníků a pro děti  i pro mě jako pro učitele měla velký význam, protože jsme mohli naši celoroční práci vidět pohromadě  a mohli jsme tak ohodnotit a ocenit naši tvorbu.  Výstava byla ještě ten den odinstalována a  převezena na janovický zámek.
Mgr. Kamila Pánková