Milí rodiče, milé děti!

 

V druhém červnovém týdnu 2022 proběhly v naší základní umělecké škole Rýmařov přijímací zkoušky pro školní rok 2022 - 23. Musíme konstatovat, že zájem o studium v naší škole je obrovský a naprosto přesahuje naše možnosti.

Podle slov mých kolegů byly všechny děti u zkoušek nesmírně šikovné a k uměleckému vzdělávání talentované, všechny se k nám ale opravdu nevejdou.

 

Prosím ale, abyste vy, na které jednoduše nezbylo místo, nebyli smutní. Pojďme, prosím, počkat na září, kdy se nový školní rok rozběhne. Podle našich zkušeností se vždycky najde někdo, s kým v červnu napevno počítáme, ale kdo nakonec z nějakého důvodu studium u nás ukončí, či ani nezačne. Takoví pak uvolní místo těm, na něž se nedostalo, a my ho můžeme přijmout místo něho.

 

Chcete-li tedy zjistit, kdo byl do naší školy přijat, postupujte, prosím, takto:

  • Sedněte k počítači, mobilu, tabletu, který bude připojený k internetu.
  • Spusťte si prohlížeč internetu a do adresního řádku napište https://www.izus.cz/prihlaska_do_zus/informace_o_prijeti (či prostě klikněte na tento odkaz).
  • Vyberte z nabídky ZUŠ Rýmařov.
  • Vyplňte jméno, příjmení a rodné číslo vašeho dítěte a klikněte na „Hledat“.
    • Objeví-li se vám informace, že žák byl přiřazen k nějakému učiteli, je vaše dítě přijato a v září může výuka začít.
    • Objeví-li se věta "žák dosud nebyl zařazen k učiteli", vaše dítě přijato nebylo a my se budeme snažit mu místo v naší škole teprve najít.

 

Připomínám, že jestli nám to nějaký covid nezkazí, budeme mít první školní den v 15 hodin v koncertním sále na Divadelní ulici slavnostní zahájení. Pokud s dětmi přijdete, potkáte se tam se svými učiteli a výuku domluvíte.

Pokud vám to ale nevyjde, nevadí, prostě v prvních školních dnech do školy přijďte a výuku domluvíte taky.

 

Přeji vám všem krásné prázdniny!

 

Jiří Taufer, ZUŠ Rýmařov