Milé děti a milí rodiče!

 

Asi už víte ze sdělovacích prostředků, že na pondělí 21. a na úterý 22. prosince vyhlásila vláda ČR Dny boje proti covidu a vlastně tak dětem prodloužila vánoční prázdniny.

My v ZUŠ Rýmařov, tak jako v ostatních školách tím pádem v tyto dny také neučíme.

Nařízení vlády ČR najdete zde.

 

Moc vám děkujeme za vaši neutuchající podporu vašich dětí a naší školy, moc si této podpory vážíme. Užijte si nejen Vánoc, nejkrásnějších svátků v celém roce, ale i zaslouženého odpočinku po náročném roce a moc se těšíme, že se se všemi shledáme v novém, doufejme lepším roce 2021.

 

Jiří Taufer a všichni učitelé ZUŠ Rýmařov

Na obrázku může být: text, kde se píše Dny boje proti covidu vol. 2 Na 21. a 22 prosinec 2020 bude vyhlašeno volno pro všechny žaky a studenty zŠ, SŠ, konzervatori, VOŠ a zUŠ. #dny_proti_covidu

Milé děti, milí rodiče!

 

Mám radost, že vám mohu oznámit, že od pondělí 7. prosince 2020

bude naše základní umělecká škola učit podle 3. stupně rizika systému PES.

To znamená, že se od příštího týdne brány naší školy otevřou …

  • nejen individuální výuce 1 žák+ 1 učitel,
  • ale i výuce ve skupinách, kde bude maximálně 10 dětí + 1 učitel.

Skupiny, které mají více než deset dětí, budou zatím nadále vyučovány distančním způsobem.

 

Moji kolegové vás budou v tomto týdnu informovat, které skupiny budou vyučovány distančně

a které už prezenčně ve škole.

 

Moc se na vás těšíme a těšíme se i na chvíli, kdy se naše škola otevře úplně!

 

Jiří Taufer, ZUŠ Rýmařov

Klikněte sem, chvíli počkejte a pak klikejte jenom na červená tlačítka.
 
Milé děti a milí rodiče!
 
Právě mi přišlo oficiální vyjádření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o rozvolňování opatření v souvislosti s pandemií covid-19.
Vláda ČR (aspoň doufám!!!) snižuje od příštího týdne stupeň rizika z úrovně 5 na úroveň 4.
 
Podle pokynů ministerstva bude tím pádem od středy 25. listopadu 2020 umožněna prezenční individuální výuka „jeden na jednoho“, tedy jeden učitel, jeden žák. Děti i učitelé si s sebou povinně přinesou roušku a budou ji mít po celou dobu výuky na ústech a na nose s výjimkou těch činností, které by s rouškou nebyly možné – při zpěvu a hře na dechové nástroje (v takovém případě přijdu všichni v roušce, ale při výuce budou učitelé a žáci bez roušky a budou od sebe alespoň dva metry, abychom zbytečně neriskovali).
Brány naší školy se tedy 25. listopadu 2020 otevřou alespoň hudebníkům pro výuku jejich nástroje či zpěvu, ostatní výuka zůstává prozatím na dálku.
 
Jako další krok očekáváme, že se brzy riziko sníží na úroveň 3, abychom mohli otevřít školu pro skupinu 9 dětí + 1 učitel, a nejvíc se těšíme, že se riziko v brzké době sníží i na úroveň 2 či 1, a my otevřeme školu úplně a budeme učit všechny děti prezenčně. Zatím ale samozřejmě nevíme, kdy tohle bude možné.
 
Moc se tedy v tuto chvíli těšíme aspoň na hudebníky!
 
Jiří Taufer
Milí rodiče, milé děti!
 Na stránkách ministerstva školství najdete tabulku s protiepidemickými opatřeními PES. Pokud podle ní bude Česká republika skutečně postupovat, dá se z ní poznat, za jakých podmínek budeme otevírat dveře do naší základní umělecké školy i dětem. ZUŠky najdete v řádku „Ostatní“.
 
 
Nyní jsme ve stupni rizika 5, máme výhradně výuku na dálku.
Až se vyhlásí stupeň 4, bude možná výuka jeden na jednoho.
Až se vyhlásí stupeň 3 bude možná prezenční výuka ve skupinách do 10 lidí.
Až se vyhlásí stupeň 2 či 1, bude ZUŠ zcela otevřená a výuka bude probíhat prezenčně v budovách školy.
 
Jaký stupeň rizika je vyhlášený, je zřejmé z tohoto odkazu.
 
Jiří Taufer, ZUŠ Rýmařov

Milé děti, milí rodiče!

 

Je celkem typické, že oficiálně stále nevím nic – jediné informace, které mám, jsou z televize nebo z internetu. Už se ani nevztekám, že média ví všechno dříve než my.

 

Jak ale asi všichni víme, Koronavirus nás do školy zatím nechce pustit. Podle stránek ministerstva školství (informace z 30. 10. 2020 12:08) zůstane i naše základní umělecká škola v Rýmařově po 2. 11. 2020 zavřená – a to do doby, než vláda ČR rozhodne jinak.

 

Budeme tedy ve výuce pokračovat online přes prostředí MS Teams jako dosud.

 

Jiří Taufer

 

Milí rodiče, milé děti!
Úvodem mi, prosím, dovolte malé ohlédnutí za uplynulými dvěma týdny:
 
  • V pátek 2. 10. 2020 zakázala vláda ČR osobní přítomnost žáků v budovách základních uměleckých škol a nařídila nám na 14 dnů výuku na dálku přes počítače.
  • V pondělí 5. 10. 2020 jsem na stránkách Ministerstva zdravotnictví zjistil, že v té době byl okres Bruntál na semaforu v zelené barvě. Podle instrukcí ministerstev zdravotnictví i školství tedy nebyl důvod k uzavírání naší školy. Volal jsem proto na Krajskou hygienickou stanici a žádal vysvětlení. Dostal jsem odpověď, že na stránky Ministerstva zdravotnictví se nemám dívat, že oni mají svá data a svůj vlastní semafor. Rozhodnutí uzavřít naši školu tedy nepřišlo od vlády ČR, ale z hygieny. Na mou otázku, kdo tedy řídí Českou republiku, jestli vláda, nebo hygienické stanice, už jsem odpověď nedostal.
  • Hned v pátek 9. 10. 2020 vyšlo nové nařízení, které sice naši školu neotevřelo, ale alespoň umožnilo organizovat individuální výuku jeden učitel, jeden žák. Toto nařízení mělo platit od pondělí 12. 10. 2020 následujících 14 dní.
  • Ejhle, v pondělí 12. 10. 2020 už to zase neplatí a nově je od 14. října do 1. listopadu 2020 zákaz vstupu VŠEM dětem do budov školy. Tedy i ona individuální výuka se znovu od středy 14. 10. 2020 přesouvá z prezenční výuky k počítačům a budeme vyučovat na dálku. Toto rozhodnutí je dostupné na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
 
Milé děti, milí rodiče,
já, moji kolegové i vy samotní si s nastalou situací jistě snadno poradíme. Za jistých okolností a za všeobecné podpory se dá umělecké vzdělávání i na dálku realizovat na té vysoké úrovni, na níž jste od nás zvyklí. Spolu s kolegy hledáme nové postupy a nové metody výuky, které by i na dálku naše žáky rozvíjelo a do života vybavovalo všemi potřebnými dovednostmi a znalostmi. Děláme, co umíme, abychom tohoto našeho cíle dosáhli.
 
Jiří Taufer, ZUŠ Rýmařov
Milí rodiče, milé děti!
 
To, čeho jsme se obávali, bohužel přišlo. V příloze posílám Mimořádné opatření Krajské hygienické stanice.
Toto opatření nám v Základní umělecké škole Rýmařov nařizuje, abychom na čtrnáct dní - od 5. října do 18. října - zavřeli školu pro naše žáky a vyučovali po tyto dva týdny distančně přes počítač.
 
Budeme k tomu používat opět prostředí MS Teams.
Moje kolegyně a kolegové mají k dispozici manuál pro ty, kteří s Teamsy ještě nepracovali.
Mají též k dispozici nové přístupové údaje pro všechny žáky - loňské tedy už neplatí. Nové uživatelské jméno je ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.., heslo je také nové. Vše vám a hlavně vašim dětem předají tak, aby distanční výuka mohla v pondělí 5. října bez problémů začít.
Je ale možné, že dojde k drobným zmatkům. Některé děti třeba budou k prvnímu přihlášení potřebovat asistenci rodičů či staršího sourozence a ti třeba nebudou zrovna k dispozici, protože budou v práci nebo ve škole. K takovým situacím asi dojde. Prosím, abyste nám je odpustili (my za to vážně nemůžeme) a abyste je řešili individuálně s paními učitelkami a pány učiteli.
 
Výuku souborů, kapel a orchestrů nejsme bohužel schopní v době uzavření škol zajistit. Tato výuka tedy probíhat nebude, po těch dvou týdnech to jistě snadno všechno doženeme.
 
V této souvislosti mám prosbu.
Někteří z rodičů nám v žákovské knížce dítěte neodsouhlasili používání emailových adres. Kvůli nařízení GDPR vás musíme požádat ještě navíc o souhlas s vytvořením přístupového emailu do prostředí Teams ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Prosím vás tedy, abyste se podívali do žákovských knížek (na www.izus.cz) svých dětí a udělili nám souhlas
  • s používáním vašich emailových adres (pokud jste tak už v minulosti neučinili)
  • s vytvořením školního mailu vašeho dítěte ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Pokud nám tyto souhlasy neudělíte, nebudeme schopni zajistit výuku na dálku a hlavně vám nebudou chodit žádné zprávy z naší školy a vy budete bez informací.
Pokud jste snad zapomněli přístupové údaje do žákovské knížky, požádejte, prosím, paní učitelku či pana učitele - oni je znají.
 
Podmínky pro výuku na dálku jsou podrobně popsány v našem školním řádu, který je dostupný na našich stránkách www.zusrymarov.cz v sekci "Informace".
 
Milé děti, milí rodiče, dovolte mi, prosím, vyjádřit pevnou naději, že uzavření naší školy nás nerozdělí. Koneckonců, je to výzva a my umělci máme výzvy rádi. :-)
Je to vážně jenom na dva týdny a dva týdny vydržíme i pod vodou.
 
Taktéž připomenu, čím jsme se před letními prázdninami loučili. Do své poslední červnové zprávy jsem napsal: "… A kdyby nás v budoucnu čekala nedejbože nějaká další krizovka, musím říct, že po této koronavirové zkušenosti SE S VÁMI UŽ NEBOJÍM NIČEHO! :-)" Za tímto názorem si pevně stojím.
 
Mějte se krásně!
 
Jiří Taufer ZUŠ Rýmařov